Beskrivelse
Hvis du opstrenger badmintonketchere, så har du brug for en rammebeskytter.
Ketchercentralen anbefaler denne rammebeskytter fra Japanske Gosen. Kvaliteten er i top, og den har den helt rigtige størrelse – kraftig nok til at modstå trækket i rammen under opstrengning, og samtidig tynd nok til at man kan arbejde / strenge / væve de øverste strenge i ketcherhovedet uden at komme i carambolage med rammebeskytteren (sådan som det er tilfældet med de billige Kina-modeller).
Inden du kaster dig ud i at købe en billige rammebeskytter for at spare 50 kr., så tænk lige efter. Her får du en model i topkvalitet, der gør det nemmere at opstrenge – og målt i forhold til antal opstrengninger, som du foretager, så er prisforskellen “peanuts”.
KetcherCentralen sælger dem enkeltvis, fordi du som udgangspunkt kun har brug for en rammebeskytter i toppen af rammen. Hos KetcherCentralen opstrenger vi dog aldrig uden at bruge rammebeskyttere såvel i toppen som bunden af ketcherhovedet.
Bemærk:
- Udelukkende tiltænkt ved opstrengning af badmintonketchere.
- Rabat ved køb af 2 stk. Køber du flere (hamstrer😉) gives der ikke rabat på nogle af enhederne.







Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.